Нэвтрэх

Нээлттэй самбар

There are no posts in the Shoutbox

The shoutbox is unavailable to non-members

Холбоосууд

banner-6banner-1banner-2banner-3

Гран-при 1-р тэмцээний удирдамж

mycca-logoМӨШКХ-ноос жил бүрийн өсвөрийн УАШТ-д  эхний 8 байр эзэлсэн шилдэг хүүхдүүдийн дунд (12 хүртэл нас) “Өсвөрийн шатарчдын Гран-при” тэмцээн зохион явуулахаар шийдвэрлэсэн билээ. Тэмцээний зорилго нь өсвөрийн шатарчдад аль болох бага наснаас нь  олон улсын уралдаан тэмцээний дэг жаягийг таниулах, тоглолтын арга барил суулгах, дадал эзэмшүүлэхэд орших бөгөөд улмаар тив дэлхийн энтэй шилдэг шатарчид бэлтгэн гаргахад чиглэгдсэн болно.

Гран-при тэмцээн нь цуврал 4 тэмцээнээс бүрдэх бөгөөд дараахь шагналын сантай байна.

“A” хэсэг

“B” хэсэг

“C” хэсэг

“D” хэсэг

“E” хэсэг

“F” хэсэг

байр

шагнал

Гран-при 1

1

100’000

100’000

100’000

100’000

100’000

100’000

2

50’000

50’000

50’000

50’000

50’000

50’000

Гран-при 2

1

100’000

100’000

100’000

100’000

100’000

100’000

2

50’000

50’000

50’000

50’000

50’000

50’000

Гран-при 3

1

100’000

100’000

100’000

100’000

100’000

100’000

2

50’000

50’000

50’000

50’000

50’000

50’000

Гран-при 4

1

1’000’000

100’000

100’000

100’000

100’000

100’000

2

500’000

50’000

50’000

50’000

50’000

50’000

3

300’000

2’250’000

600’000

600’000

600’000

600’000

600’000

нийт

5’250’000

 

  

“A” хэсэг

“B” хэсэг

“C” хэсэг

1.     Б.Отгонсувд /Говь Алтай/

2.     Ү.Агьбилэг /Хан Алтай/

3.     Г.Алтайхүү /Хан Алтай/

4.     Т.Мөнхзул /Монгени/

5.     Х.Баясгалан /Монгени/

6.     О.Чингүүн /Гобичесс/

7.     Э.Баасансүрэн /Хан Алтай/

8.     Х.Болд /МХО/

1.     Ц.Хасбилэг /Багануур/

2.     М.Батням /Хөвсгөл/

3.     Ц.Батэрдэнэ /Урамтай шатар/

4.     Б.Оюунсувд /Чингэлтэй-ЦН/

5.     Б.Ирмүүнтулга /Хөх морь/

6.     Б.Оюударь /Чингэлтэй-ЦН/

7.     Р.Халиунэрдэнэ /Төв/

8.     А.Солонго /Чингэлтэй-ЦН/

1.     С.Чингүүн /Цагаан бэрс/

2.     Ц.Тэнгис /Шатар/

3.     Г.Амартүвшин /Урамтай шатар/

4.     Г.Ганхөлөг /Хан Алтай/

5.     Б.Мөнхэрдэнэ /Дорнод/

6.     Г.Ганцоож /Мончесс/

7.     Б.Дэжидмаа /Цагаан морь/

8.     Б.Тэнгис /Мончесс/

“D” хэсэг

“E” хэсэг

“F” хэсэг

1.     Б.Хүслэн /Цагаан морь/

2.     С.Пүрэвдулам /Өвөрхангай/

3.     Д.Номин /Чингэлтэй-ЦН/

4.     Б.Мөнгөнтулга /Төв/

5.     Ц.Бямбабаяр /Багануур/

6.     С.Лхагвадолгор /Өвөрхангай/

7.     О.Өлзийхишигжаргал /Монгени/

8.     М.Бат /МХО/

1.     С.Ганэрдэнэ /Хан Алтай/

2.     М.Цэцэнбилэг /МХО/

3.     Б.Ариунжаргал /Цагаан морь/

4.     Т.Номиндалай /Сэлэнгэ/

5.     С.Төгөлдөр /Монгени/

6.     А.Нарансолонго /Говь Алтай/

7.     Б.Удвал /Багануур/

8.     Ц.Өнө-амгаланмөрөн /Монгени/

1.     Б.Ариунхишиг /Багануур/

2.     Г.Энхжин /Хөвсгөл/

3.     Г.Маралгуй /Багануур/

4.     Н.Билгүүндалай /Урамтай шатар/

5.     Б.Батзориг /Хос морь/

“Нимонс” ХХКомпаний нэрэмжит"Өсвөрийн шатарчдын Гран-при" 1-р тэмцээн 2012 оны 5-р сарын 17-20нд МҮЭСТО-нд болно.

Тэмцээний журам:

Тэмцээн хэсэг тус бүрдээ тойргийн шугамаар тоглох бөгөөд цагийн хяналт талдаа 1 цаг 30 минут нүүдэл бүрт 30 секунд нэмэгдэнэ.Хэсэг бүрийн эхний 2 байрт шалгарсан өсвөрийн шатарчид дээд хэсэгт орж сүүлийн 2 байрт шалгарсан өсвөрийн шатарчид доод хэсэгрүү уруудан тоглоно.  

Тэмцээний хуваарь:

2012 оны 05-р сарын 17-н                          05-р сарын 18-н

1-р өрөг   15:00 цагаас                                2-р өрөг 10:00 цагаас

                                                                  3-р өрөг 15:00 цагаас

05-р сарын 19-н                                           05-р сарын 20-н

4-р өрөг 10:00 цагаас                                  6-р өрөг 10:00 цагаас

5-р өрөг 15:00 цагаас                                  7-р өрөг 15:00 цагаас