Нэвтрэх

Нээлттэй самбар

There are no posts in the Shoutbox

The shoutbox is unavailable to non-members

Холбоосууд

banner-6banner-1banner-2banner-3

“Мастерууд” хүүхдийн тэмцээний дүн

Энэ сарын 2-ноос 3-нд Хан уул дүүргийн 52-р сургууль дээр Мастерууд хүүхдийн шатрын тэмцээн амжилттай болж өндөрлөлөө. Тэмцээнд хот хөдөөгийн 21 багийн нийт 285 өсвөрийн шатарчид оюун ухаанаа сорьсноос тэргүүн байрыг 29 оноогоор Х.Эрдэнэдорж дасгалжуулагчтай Чингэлтэй-ЦН клуб, удаах байруудыг Хөвсгөл, Дорнод аймгуудын баг эзлэв.

Сүүлийн жилүүдэд хөдөө орон нутгаас шилдэг сайн шатарчин хүүхдүүд олноор ирж оролцон тэмцээн уралдааныг сонирхолтой өрсөлдөөнтэй болгож тэмцээний чанар чансаа дээшилж байна. Энэ удаагийн тэмцээнд ч гэсэн орон нутгийн багууд амжилттай тоглож багийн дүнгээр мөнгө, хүрэл медаль хүртсэн нь аймаг орон нутгуудад шатрын спорт эрчимтэй хөгжиж байгаагийн илрэл юм. Ангилал тус бүрт эхний 5 байр эзэлсэн шатарчид:

 

                                                    6-8 нас

        Эмэгтэй

         Эрэгтэй

1.Б.Цолмон /Шатар/

1.Ц.Тэнгис /Шатар/

2.Б.Хонгорзул /Хос морь/

2.Л.Оргилболд /Чингэлтэй-ЦН/

3.Э.Маргадгуа /Дорноговь/

3.Н.Батболд /Хөх морь/

4.О.Цэлмэг /Багануур/

4.Ц.Золжаргал /Чингэлтэй-ЦН/

5.Г.Мөнгөнсарнай /Говьсүмбэр/

5.Б.Төгөлдөр /Дорнод/

                                                    9-10 нас

        Эмэгтэй

        Эрэгтэй

1.Б.Оюунсувд /Чингэлтэй-ЦН/

1.Ц.Цолмон /Чингэлтэй-ЦН/

2.Б.Хүслэн /Цагаан морь/

2.Н.Батэрдэнэ /Төв/

3.Г.Санчирдулам /Хөвсгөл/

3.М.Мөнхлхагва /Ирээдүй/

4.Н.Номин-Эрдэнэ /Булган/

4.Х.Тэргэл /24-р сургууль/

5.Б.Дэжидмаа /Цагаан морь/

5.М.Батням /Хөвсгөл/

                                                    11-12 нас

       Эмэгтэй

        Эрэгтэй

1.Б.Отгонсувд /Говь-Алтай/

1.Ц.Зоригтбаатар /Хөвсгөл/

2.Р.Халиун-Эрдэнэ /Төв/

2.Х.Болд /МХО/

3.А.Солонго /Чингэлтэй-ЦН/

3.Д.Сүх-Очир /Цагаан морь/

4.О.Ургамалсайхан /Цагаан морь/

4.Б.Гарьдмагнай /Хан-Алтай/

5.Б.Оюударь /Чингэлтэй-ЦН/

5.Н.Очир-эрдэнэ /Булган/

                                                     13-14 нас

       Эмэгтэй

        Эрэгтэй

1.Б.Даваасүрэн /Дархан/

1.Э.Болдоо /Хан-Алтай/

2.Б.Ганчимэг /Чингэлтэй-ЦН/

2.Б.Билгүүн /Дорнод/

3.Н.Уранчимэг /Чингэлтэй-ЦН/

3.Н.Ням-эрдэнэ /Хөвсгөл/

4.М.Сарантуяа /Цагаан морь/

4.Отгонбаяр /Хөвсгөл/

5.Ц.Саруул /Төгс нүүдэл/

5.Г.Энхбаяр /Хан-Алтай/

                                                     15-16 нас

       Эмэгтэй

        Эрэгтэй

1.Г.Отгонтуяа /Хөвсгөл/

1.А.Адъяабадрал /Дорнод/

2.А.Мөнхсаран /Өвөрхангай/

2.Н.Даваа-Очир /МХО/

3.М.Цэрэндулам /Дархан/

3.Г.Энх-Амар /Ховд/

4.О.Жаргалмаа /Чингэлтэй-ЦН/

4.Г.Мягмарбаяр /Хөвсгөл/

5.Х.Жаргалмаа /Хөвсгөл/

5.О.Баянмонгол /Хөвсгөл/