Нэвтрэх

Нээлттэй самбар

There are no posts in the Shoutbox

The shoutbox is unavailable to non-members

Холбоосууд

banner-6banner-1banner-2banner-3

Шалгаруулалт

mycca-logoМонголын өсвөрийн шатарчдын клубуудын холбооноос 2011 оноос эхлэн оны шилдэг өсвөрийн шатарчинг шалгаруулан шагнаж байхаар болж байна.Энэ жил үзүүлсэн амжилтаараа WFМ А.Энхтуул, WFМ Б.Ану, WFМ Т.Мөнхзул, FM С.Билгүүн нар уг шагналд нэр дэвшлээ.Тамирчдын энэ үзүүлсэн амжилтыг хавсралтаас үзнэ үү.Мөн хавсралтанд бичигдсэн багш дасгалжуулагч шүүгч нар уг тамирчдыг байр эзлүүлж дүнгээ Энэ и-мэйл хаягийг спамботоос хамгаалсан. Та үзэхийн тулд JavaScript идэвхжүүлэх хэрэгтэй. хаягаар буюу 99883864 утсаар/МӨШКХолбооны е.н.б.д УШ ДМ С.Болдбаатарт/ өгнө үү. Монголын нийт шатарчдын шинэ жилийн арга хэмжээг Монголын шатрын холбоо болон МӨШКХолбоо хамтран зохион байгуулж явуулна.Шинэ жилийн арга хэмжээ 12-р сарын 25-нд 18.30 цагаас Сансарын тунеллийн дээрх Хэрлэн ресторанд болно.

Алтан-Өлзийн Энхтуулын 2011 онд гаргасан амжилтууд

  • 2011 оны өсвөрийн азийн аварга шалгаруулах тэмцээний хүрэл медаль, өсвөрийн азийн аварга шалгаруулах түргэн тоглолтын тэмцээний хүрэл медаль
  • 2011 оны өсвөрийн дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээний 17-18 насны охидийн ангиллалд хүрэл медаль
  • 2011 оны өсвөрийн шатарчдын Монгол улсын аварга шалгаруулах тэмцээний 17-18 насны ангиллалд 1-р байр
  • 2011 оны насанд хүрэгчдийн улсын аварга шалгаруулах эмэгтэйчүүдийн тэмцээнд 4-р байр
  • 2011 оны ОХУлсын Буриадад зохиогдсон “Байгаль нуур”насанд хүрэгчдийн эрэгтэйчүүдийн олон улсын нээлттэй тэмцээнд 3-р байр,гадаад чансаагаа +35-р ахиулсан
  • 2011 оны Эрдэнэт Гран-При тэмцээний эмэгтэйчүүдийн А ангилалд 2-р байр
  • Монгол ардын намын 90 жилийн ойн шатрын эмэгтэйчүүдийн тойргийн “Б”ангилалд 2-р байр
  • 2011 онд Биеийн тамир спортын хорооноос “Спортын Алдар” медалиар шагнагдсан.
  • 2011 оны Монголын Оюутны Спортын 10-р Юниверсиад их наадмын 3-р байр
  • 2011 онд Хос мастер шатрын клубээс зохион байгуулсан “Мартын 8” эмэгтэйчүүдийн тэмцээнд 1-р байр
  • 2011 онд Сэлэнгэ аймгийн 80 жилийн ойн медаль, 80 жилийн ойн нэрэмжит шатрын тэмцээний насанд хүрэгчдийн эрэгтэйчүүдийн ангилалд 1-р байр

 Баярын Анугийн 2011 онд гаргасан амжилтууд 

  • Өсвөрийн шатарчдын улсын аварга шалгаруулах тэмцээний мөнгөн медаль
  • Монгол Ардын Намын 90 жилийн ойн нэрэмжит Б ангилалын тэмцээн (Шилдэг 10 эмэгтэй шатарчдын тойргийн тэмцээн) –ий хүрэл медаль
  • Сонирхогчдын дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээний эмэгтэй ангилалд алтан медаль

 Төрмөнхийн Мөнхзулын 2011 онд гаргасан амжилтууд

  • 2011 оны ASEAN орнуудын аварга болж Монголын шатрын түүхэнд хамгийн залуу   WFM цол авсан шатарчин болсон
  • 2011 оны 4-р сарын 29 нөөс 5-р сарын 9 хооронд зохиогдсон сурагчдын ДАШТ нээс мөнгөн медаль
  • 2011 оны өсвөрийн шатарчдын УАШТ –ний аварга 

Сумъяагийн Билгүүний 2011 онд гаргасан амжилтууд

  • 10-р сард Турк улсын Анталяа хотод болсон Дэлхийн сонирхогчдын аварга шалгаруулах шатрын тэмцээний аварга.FIDE master цол гадаад рейтингээ 2200 болгосон.
  • 7-р сард Арабын нэгдсэн Эмират улсын Дубай хотод болсон “Dubai Juniors Chess Championships”тэмцээний аварга.
  • 5-р сард Улаанбаатар хотноо болсон “Mongolia open”ОУТэмцээний аварга.
  • Багануур дүүрэгт болсон “Ууурхайчин 2011”өсвөрийн шатарчдын ОУТэмцээний аварга
  • 2010 оны 12-р сард болсон багийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд багаараа аварга
  • 2011 оны 5-р сард болсон хүүхдийн спортын 4-р их наадамд мөнгөн медаль
  • 2011 оны 16 хүртэлх насны Дэлхийн шатрын олимпиадад оролцох тамирчдыг сонгох сорил тэмцээнд мөнгөн медаль
  • 2011 оны Чин Ван Ханддоржийн нэрэмжит насанд хүрэгчдийн ОУТэмцээнд шагналт 5-р байр

Санал өгөх багш, дасгалжуулагч, шүүгчид:

д/д Нэрс Цол Б.Ану С.Билгүүн Т.Мөнхзул А.Энхтуул
1 Ж.Лхагва ОУШүүгч
2 П.Жигжидсүрэн ОУМастер
3 Ц.Лхагвасүрэн ОУМастер
4 Д.Шаравдорж Их Мастер
5 Б.Хатанбаатар Их Мастер
6 Н.Төвсанаа Фиде Мастер
7 Ч.Хүрэлбааатар Фиде Мастер
8 Ц.Батсайхан Мончесс
9 Х.Эрдэнэдорж Цэцэн нүүдэл
10 Д.Сэржмядаг Ирээдүй
11 Д.Дамдин Уран бэр
12 Ц.Довдон Хөх морь
13 С.Энхбаяр Цагаан морь
14 З.Цэнгэнбаяр
15 Ц.Алтанбаяр
16 Т.Алтан Эрэл
17 Г.Баатар МШХолбоо
18 Ч.Мөнхбат МШХ менежер
19 Д.Төрмөнх Монгени
20 Д.Эрхэнбаяр Эрэл
21 Д.Ганбаатар Алаг морьт
22 С.Батболд Төр монгол
23 Б.Нямдаваа Фиде шүүгч
24 Ц.Зундуй Уран нүүдэл
25 Ч.Эрдэнэ-Очир Хэнтий
26 О.Батзориг Эрдэнэт
27 Билэгжаргал Сэлэнгэ
28 Л.Тогоохүү Бодлогын ОУМ
29 Г.Хандсүрэн Гурван тамир
30 П.Даваадэмбэрэл Чемпион
31 Ч.Баттүвшин БТСДС
32 А.Баярсайхан 24-р сургууль
33 С.Болдбаатар Цагаан бэрс